rolety rzymskie firankowe

Wybór materiału do rolety rzymskiej

rzymska biała firankowa

Roleta rzymska staje się bardzo popularną osłoną okienną w polskich domach. Jej oryginalny wygląd przyciąga uwagę, wnosi ład i harmonię w okolicę okna jak i do całego pomieszczenia.

A z jakiego materiału  uszyć roletę rzymską?

Podstawą jest to że materiały w roletach rzymskich dzielimy na „firankowe” oraz „zasłonowe”. Firankowe oczywiście będą spełniały bardziej funkcję ozdobną oraz delikatnie rozpraszały wpadające przez okno promienie słoneczne.   Pamiętajmy że wybierając materiały tego typurolety rzymskie białe w kuchni

po zapaleniu wieczorem światła będziemy widoczni na zewnątrz niemalże tak samo jak przy zastosowaniu firanki. Problem ten nie istnieje  jeśli funkcję zaciemnienia mamy zapewnioną w inny sposób, np. przez zasłony lub rolety zewnętrzne.

Materiały zasłonowe będą oczywiście zasłaniały okno w taki sposób by nikt nie był w stanie nas podejrzeć. Duże znaczenie w tym przypadku będzie miał kolor materiału.szare rolety rzymskie

Jasne barwy będą wpuszczać sporo naturalnego światła w dalszym ciągu utrzymując efekt całkowitego zasłonięcia. Ciemne materiały spowodują duże zaciemnienie, jest to pożądane gdy lubimy czasem trochę mroku w ciągu dnia.

 

 

Fajną zaletą rolet rzymskich jest fakt że możemy łączyć ze sobą materiały tworząc obramowania, pasy lub inne obszycia. Zestawiając ze sobą różne kolory można nawiązać do kilku elementów wystroju pomieszczenia. roleta rzymska zwinięta biało-szaraPamiętajmy jednak by łączone materiały miały tę samą strukturę oraz przede wszystkim skład. Jest to bardzo ważne gdyż po wypraniu tkaniny będziemy mieli pewność że materiały względem siebie się nie obkurczą ani nie pomarszczą.

 

Każda profesjonalna firma zajmująca się wykonywaniem rolet rzymskich posiada w swoim asortymencie materiały z których wykonuje wspomniane rolety. Jest to bardzo pomocne gdyż są to wówczas materiały sprawdzone przez wykonawców zamówienia i mamy  gwarancję iż po wypraniu materiał się nie obkurczy ani nie zniszczy. Oczywiście na własne życzenie klient może poprosić o wykonanie rolety rzymskiej z materiału który on dostarcza, natomiast wiąże się to z ryzykiem iż firma wykonująca zamówienie nie udzieli gwarancji na materiał rolety.