Roleta Zewnętrzna Adaptacyjna - Antracyt

Rodzaje Sterowania w Rolecie Zewnętrznej

Rolety zewnętrzne na przestrzeni kilku ostatnich lat stały się nieodłączną częścią nowo powstałych budynków. Starsze budynki również masowo “doposarzane” są w te bardzo istotne części zabezpieczenia i izolacji budynku.

Rolety zewnętrzne obsługiwane mogą jednak być na kilka sposobów. Postaramy się streścić każdy ze sposobów tak by decyzje w tej sprawie zapadały świadomie.


STEROWANIE RECZNE – LINKA

Jest to najprostszy i za razem najtańszy sposób obsługi rolety zewnętrznej. W budynkach już Roleta Zewnętrzna Adaptacyjnawykończonych, gdzie nie ma możliwości doprowadzenie przewodu z napięciem do rolety jest to w dalszym ciągu bardzo popularny sposób.

Dużym minusem takiego rozwiazania jest fakt iż podnosimy i opuszczamy roletę przy użyciu siły własnych mięśni, co w przypadku rolet o większych rozmiarach będzie męczące i frustrujace. Sznurek po kilku latach też może się przedrzeć więc konieczne będzie wezwanie serwisu, a więc kolejne koszty.


 

STEROWANIE ELEKTRYCZNE – NA PRZEŁĄCZNIK

Tak naprawdę na chwilę obecną najpopularniejszy sposób na sterowanie roletą zewnętrzną. Roletę w tym Roleta Zewnętrzna Adaptacyjnaprzypadku obsługuje się przy pomocy przełącznika klawiszowego, jest ona w pełni zautomatyzowana. Biorąc pod uwagę niskie ceny napędów do tychże rolet jest to zdecydowanie lepsza opcja a niżeli męczenie się ze sznurkiem.

W budynkach już wykończonych problem może stanowić konieczność doprowadzenia przewodu z napięciem do rolety a później do wspomnianego przelacznika.


 

STEROWANIE ELEKTRYCZNE – PILOT

W obecnych czasach już chyba wszystkie rzeczy można obsługiwać przy pomocy pilota. Nie inaczej jest oczywiście z roletami zewnętrznymi. Wybór Roleta Zewnętrzna Adaptacyjnatej opcji jest o tyle wygodny że po pierwsze, kabel z napieciem podprowadzamy jedynie do rolety, nie wracamy nim do przełącznika. Po drugie, na pilocie możemy tworzyć różne opcje otwierania i zamykania osłon. Np. na kanale pierwszym zamyka się pojedyncza roleta, na drugim wszystkie okna w pomieszczeniu a na trzecim np. całe piętro.

A po trzecie siedząc przed TV możemy sterować roletami w całym domu i mieć wszystko w nosie…