Roleta Dzień/Noc Maxi biała

Jak czyścić rolety Dzień/Noc

Jeszcze nie tak dawno temu w polskich oknach królowały głównie firany oraz ciężkie zasłony. Ich pranie czy też czyszczenie nie było zbyt skomplikowane gdyż polegało najczęściej na wypraniu w pralce, natomiast wrażenie jakie robiły na oknie też nie było powalające… W dzisiejszych czasach w oknach możemy spotkać najczęściej różnego rodzaju rolety, plisy czy też żaluzje. Dzisiaj zajmiemy się ich czyszczeniem, a konkretnie pod lupę weźmiemy rolety dzień/noc.

Rolety Dzień/Noc wykonane zostały z dosyć delikatnego materiału który został wstępnie impregnowany. Przymierzając się do odświeżenia rolet należy pamiętać że w żadnym wypadku nie wolno ich prać! Tkaniny używane do produkcji tych rolet są bardzo podatne na odbarwienia więc nie należy również używać żadnych detergentów.

Odpowiednim sposobem na pozbycie się zabrudzeń jest przetarcie tkaniny delikatną ściereczką lub gąbką z letnią wodą. W ten sposób usuniemy plamę mając pewność że nie odbarwimy ani nie uszkodzimy materiału.

Szczęśliwi posiadacze rolet Dzień/Noc powinni pamiętać iż najlepszym sposobem na utrzymanie ich w czystości jest odkurzanie ich co jakiś czas przy użyciu końcówki z włosiem. Powtarzanie tego zabiegu od czasu do czasu będzie zapobiegać gromadzeniu się kurzu i  brudu co znacząco wydłuży dobrą prezencję naszej rolety.